Upozornenie:

Zmena otváracích hodín v Skialp Point Mýto pod Ďumbierom, otvorené štvrtok - sobota od 9.00 - 18.00 hod. Pozor 1.6.2023 vo štvrtok je mimoriadne zatvorené.

02.09.2023
Beh
Nízke Tatry - Chopok. Magické miesto, kde sa dá robiť všetko. Ale predovšetkým si to naplno užívať. Nádherné prostredie , výhľady a  zázemie v okolí Chopku nás organizátorov inšpirovalo k tomu aby sme sem zasadili viaceré zaujímavé športové podujatia.    Jedno z nich je už aj 8. ročník SKYMARATHON CHOPOK na 42 km resp. polovičná verzia SKY RACE JASNÁ TRAIL na 21 km.  Taktiež na dlhej trati SKY MARATHONU je možné postaviť  štafetu zo 4- členných družstiev po cca 10-11 km.  Trať vedie Nízkymi Tatrami na jeho južnej strane aj severnej strane. Prejdete zároveň aj značnú dĺžku hlavného hrebeňa. Celá časť je dobre behateľná ale náročná na pozornosť pri každom kroku. Stretnete sa s každým povrchom, čo je náročné aj na výber obuvi.  
12.08.2023
Triatlon
IX. ročník extrémneho triatlonového podujatia - TRIATHLON ATTACK a  VIII. ročník DUATHLONU ATTACK odštartuje v sobotu 12.8.2023 o 6.00 hod resp. 6.30 hod na  svojou prvou disciplínou. Účastníkov už tradične čaká mimoriadne náročná porcia kilometrov a prevýšenia v horskom teréne, kde najvyšší dosiahnutý bod je Chopok /vo výške 2000 m.n m./  Celkové prevýšenie cyklistickej a bežeckej trate je aj pre tento rok nie 4200 m ale 4400 m z dôvodu dočasného vypustenia priehrady Ružiná. Tým sa predlžuje aj cyklistická trať zo 125 km na 139 km. 
21.02.2023
Skialp
Zober si svoje skialpy (alebo iba nohy bez skialpov) a zdolaj najvyšší vrch Nízkych Tatier - Ďumbier

Články

Majstrovstvá sveta v Skialpinizme - Masters + finále SP 31.3-2.4.2023

Nízke Tatry opäť privítajú svetových skialpinistov. V dňoch 31.3-2.4.2023 prebehnú na južnej strane  Chopku - ISMF Majstrovstvá sveta Masters / pre pretekárov nad 35 rokov / v dvoch disciplínach. Zároveň to budú aj finálové podujatia Slovenského pohára 2023 pre všetky kategórie. 

SKIALPOVÁ požičovňa denne OTVORENÁ !!!

Ešte pred pár dňami bolo všetko zelené a celkom teplo. Ani sme sa nenazdali a je tu sneh. Dokonca dosť veľa na to aby sme spustili aj požičovňu skialpinistickej výstroje. 

ALPENVEREIN 2023 - predlžovanie členstva

Platnosť Alpenverein 2022 ako členstva s výhodným poistením pre celosvetový pohyb v prírode končí dňom 31.1.2023. Je vhodné postupne a podľa možnosti s predstihom, urobiť si predĺženie na ďalší rok 2023 a nenechávať to na poslednú chvíľu. Pre všetkých tých, ktorí si to ešte neurobili, budeme zasielať info mail o tom, že táto platnosť bude onedlho končiť.

Batohy na skialpinizmus do 25 L. Čo majú spĺňať?

Ako v každom športe, aj skialpinizmus má nejaké špecifické požiadavky na používaný materiál. Nie je jednoduché hneď od začiatku si zabezpečiť to správne s čím budete roky spokojní. Preto je vhodné vždy vedieť niekoľko dôležitých parametrov, na čo sa zanerať pri kúpe.   V tomto článku si vyberáme nepostrádateľnú časť výstroje skialpinistu a to batohy s veľkosťou do 25 L. 

Skialpinistická výstroj pre začiatočníka - ako na to!

Skialpinizmus je v posledných rokoch na vzostupe. Covid a uzavreté zjazdovky spôsobili, že mnohí si zvolili skialpinizmus ako šport, na ktorý dovtedy len pozerali a nemali odvahu začať. Keďže už nebolo inej možnosti, tak sa vybrali do obchodov a hurá na nákupy. Ale akú výstroj kúpiť resp. či takú aká bola dostupná, to bola otázka za milión.  Aktuálne prichádza ďalšia zima a niektoré vleky budú buď drahé alebo nebudú ťahať. Skialpinizmus tak môže byť na popredných miestach záujmu. Pred mnohými kupujúcimi opäť padne otázka - " čo to vlastne chcem a nakoniec si kúpim ? "

Kto dostane mikinu CHOPOK CHALLENGE?

Tak a je to! Bilancujeme. Kto dostane mikinu CHOPOK CHALLENGE od Crazy Idea?

Aký chceš skialpový set? - poď si ho poskladať!

https://www.activeplanet.sk/sites/default/files/attachment_files/zima_katalog_22_23.pdfKukni si tento náš aktuálny produktový katalóg a vyber si podľa tvoje chuti.  

Obutie ako základ pre skialpy. Aké sú trendy pre blížiacu sa sezónu?

Ak Vám sadnú skialpové lyžiarky, nechcete ich meniť. Ak Vás trápia, dali by ste čokoľvek, len aby tomu bol koniec. 
Všetky články
Miro Leinter

Miroslav Leitner

medailista z MS a ME v skialpinizme

Šport a hory - celoživotná vášeň.
Opýtaj sa Mira
MUDr. Katarína Belicová

MUDr. Katarína
Belicová

šport a medicína

Obdivovateľ hôr a všetkého pozitívneho čo v nich sa dá nájsť
Opýtaj sa Katky

Členstvo a poistenie v Alpenverein


OEAV logo OEAV karta
50% zľavu za prenocovanie na horských chatách v Rakúsku a v zahraničí
Jedinečné celosvetové poistenie pre športy v prírode
Nadštandardné bonusy a upomienkové predmety
... a mnoho ďalších výhod a služieb
Viac info
Obchod Active Planet

Active Planet

Outdoor centrum

29. augusta 3, 974 01
Banská Bystrica, Slovensko
Otváracie hodiny:
PO - PIA: 10.00 - 18.00 Aktuálne
Telefón:+421 948 330 734
E-mail:office@activeplanet.sk
Active Planet - Skialp Point - Mýto pod Ďumierom

Active Planet

Skialp Point

Mýto pod Ďumbierom 54
976 44, Mýto pod Ďumbierom
Otváracie hodiny:
Denne (PO - NE *): 9.00* - 18.00
Aktuálne
Telefón:+421 911 767 067
E-mail:office@activeplanet.sk