Upozornenie:

Skialp Požičovňa v Mýte pod Ďumbierom je už otvorená - DENNE podľa otváracích hodín
Skialpinistická požičovňa /aj detské sety !/ v Banskej Bystrici otvorená PO-PIA 10-17.30 v rámci otváracích hodín, cez víkendy podľa telefonického dohovoru.
Info o podujati CHopok ISMF World Championship Skimountaineering Masters, Nizke Tatry, JUH https://www.challengechopok.sk/
18.12.2022
Beh
Chceš relaxovať a užiť si prírodu s nádhernými výhľadmi? A čo tak naviac aj cenné darčeky k Vianociam?
10.09.2022
Beh
Nízke Tatry - Chopok. Magické miesto, kde sa dá robiť všetko. Ale predovšetkým si to užívať. Nádherné prostredie , výhľady a  zázemie v okolí Chopku nás organizátorov inšpirovalo k tomu aby sme sem zasadili viaceré zaujímavé športové podujatia.    Jedno z nich je už aj 7. ročník SKYMARATHON CHOPOK na 42 km resp. polovičná verzia SKY RACE JASNÁ TRAIL na 21 km.  Taktiež na dlhej trati SKY MARATHONU je možné postaviť  štafetu zo 4- členných družstiev po cca 10-11 km.  Trať vedie Nízkymi Tatrami na jeho južnej strane aj severnej strane. Prejdete zároveň aj značnú dĺžku hlavného hrebeňa. Celá časť je dobre behateľná ale náročná na pozornosť pri každom kroku. Stretnete sa s každým povrchom, čo je náročné aj na výber obuvi.  
01.09.2022
Beh
Možno sa Ti 24 hodín behu zdá veľa.  Možno sa považuješ za  rekreačného bežca, ale už teraz vieš, že chceš podporiť dobrú vec.... TOTO je ten správny moment Práve pre Teba sme pripravili  ŠNÚRKA VERTIKAL - sprievodné podujatie k 24- hodinovému charitatívnemu behu ŠNÚRKA 22.

Články

SKIALPOVÁ požičovňa už OTVORENÁ !!!

Ešte pred pár dňami bolo všetko zelené a celkom teplo. Ani sme sa nenazdali a je tu sneh. Dokonca dosť veľa na to aby sme spustili aj požičovňu skialpinistickej výstroje. 

ALPENVEREIN 2023 - predlžovanie členstva

Platnosť Alpenverein 2022 ako členstva s výhodným poistením pre celosvetový pohyb v prírode končí dňom 31.1.2023. Je vhodné postupne a podľa možnosti s predstihom, urobiť si predĺženie na ďalší rok 2023 a nenechávať to na poslednú chvíľu. Pre všetkých tých, ktorí si to ešte neurobili, budeme zasielať info mail o tom, že táto platnosť bude onedlho končiť.

Batohy na skialpinizmus do 25 L. Čo majú spĺňať?

Ako v každom športe, aj skialpinizmus má nejaké špecifické požiadavky na používaný materiál. Nie je jednoduché hneď od začiatku si zabezpečiť to správne s čím budete roky spokojní. Preto je vhodné vždy vedieť niekoľko dôležitých parametrov, na čo sa zanerať pri kúpe.   V tomto článku si vyberáme nepostrádateľnú časť výstroje skialpinistu a to batohy s veľkosťou do 25 L. 

Skialpinistická výstroj pre začiatočníka - ako na to!

Skialpinizmus je v posledných rokoch na vzostupe. Covid a uzavreté zjazdovky spôsobili, že mnohí si zvolili skialpinizmus ako šport, na ktorý dovtedy len pozerali a nemali odvahu začať. Keďže už nebolo inej možnosti, tak sa vybrali do obchodov a hurá na nákupy. Ale akú výstroj kúpiť resp. či takú aká bola dostupná, to bola otázka za milión.  Aktuálne prichádza ďalšia zima a niektoré vleky budú buď drahé alebo nebudú ťahať. Skialpinizmus tak môže byť na popredných miestach záujmu. Pred mnohými kupujúcimi opäť padne otázka - " čo to vlastne chcem a nakoniec si kúpim ? "

Kto dostane mikinu CHOPOK CHALLENGE?

Tak a je to! Bilancujeme. Kto dostane mikinu CHOPOK CHALLENGE od Crazy Idea?

Aký chceš skialpový set? - poď si ho poskladať!

https://www.activeplanet.sk/sites/default/files/attachment_files/zima_katalog_22_23.pdfKukni si tento náš aktuálny produktový katalóg a vyber si podľa tvoje chuti.  

Obutie ako základ pre skialpy. Aké sú trendy pre blížiacu sa sezónu?

Ak Vám sadnú skialpové lyžiarky, nechcete ich meniť. Ak Vás trápia, dali by ste čokoľvek, len aby tomu bol koniec. 

Počasie nás neodradí!!! Skymarathon Chopok 2022 je už za nami...

7. ročník behu okolo Chopku na 42 km a 21 km, prebehol v sobotu 10.9.2022. Aj keď veľmi strašili počasím , neodradilo to všetkých. Našlo sa 95 odvážlivcov, ktorí sa postavili na štart. A počasie sa na nich usmialo....
Všetky články
Miro Leinter

Miroslav Leitner

medailista z MS a ME v skialpinizme

Šport a hory - celoživotná vášeň.
Opýtaj sa Mira
MUDr. Katarína Belicová

MUDr. Katarína
Belicová

šport a medicína

Obdivovateľ hôr a všetkého pozitívneho čo v nich sa dá nájsť
Opýtaj sa Katky

Členstvo a poistenie v Alpenverein


OEAV logo OEAV karta
50% zľavu za prenocovanie na horských chatách v Rakúsku a v zahraničí
Jedinečné celosvetové poistenie pre športy v prírode
Nadštandardné bonusy a upomienkové predmety
... a mnoho ďalších výhod a služieb
Viac info
Obchod Active Planet

Active Planet

Outdoor centrum

29. augusta 3, 974 01
Banská Bystrica, Slovensko
Otváracie hodiny:
PO - PIA: 10.00 - 18.00 Aktuálne
Telefón:+421 948 330 734
E-mail:office@activeplanet.sk
Active Planet - Skialp Point - Mýto pod Ďumierom

Active Planet

Skialp Point

Mýto pod Ďumbierom 54
976 44, Mýto pod Ďumbierom
Otváracie hodiny:
Denne (PO - NE *): 9.00* - 18.00
Aktuálne
Telefón:+421 911 767 067
E-mail:office@activeplanet.sk